Święta nadchodzą dużymi krokami...

Miesiąc grudzień  w naszym przedszkolu był bardzo obfity w różne ciekawe wydarzenia. Miesiąc zaczęliśmy od wizyty  „Człowieka Orkiestry” czyli pana Wiesława Pyzalskiego, który poprzez przygotowaną audycje muzyczną  pokazał naszym dzieciom, jak można grać na kilku instrumentach jednocześnie, świetnie się przy tym bawiąc. Zapoznał też przedszkolaki z mało znanymi  instrumentami muzycznymi. 4-go grudnia odwiedził nas „Gwiezdny Teatr” ze swoim spektaklem multimedialnym pt. Pokaz mikołajkowy z gwiazdami. W niedzielę 6 grudnia z okazji Mikołajek dzieci z naszego przedszkola występowały na scenie darłowskiej 6 Laponii Świętego Mikołaja. Kolejnym, myślę najważniejszym wydarzeniem szczególnie dla dzieci, był  Bal Mikołajkowy z animatorem zabaw oraz towarzysząca mu wizyta Mikołaja z prezentami i sesja fotograficzna. 11 grudnia odwiedziła nas „Mrówka” z Darłowa i obdarowała nasze dzieci kolorowymi książeczkami. W połowie miesiąca grupa średniaków i starszaków gościła w darłowskim Kinie Bajka. Brała udział w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej Kino Przedszkole w zajęciach edukacyjnych pt. „Czy mogę mieć wszystko, co chcę? Czy mogę się złościć? Zaraz po tym, odbył się u nas Aniołkowy Bal prowadzony przez pana Darka, na którym dzieci ubrane na biało i poprzebierane w anioły pląsały w rytmach świątecznych piosenek. Poza tymi wszystkimi dodatkowymi atrakcjami  miesiąc grudzień upłynął nam również na wspólnym ubieraniu choinki, pieczeniu i dekorowaniu pierników świątecznych na zajęciach kulinarnych oraz robieniu ozdób choinkowych z filcu i z drewna na zajęciach rękodzielniczych.  Ostatni miesiąc starego roku minął nam, jak widać, bardzo pracowicie. Dzieci na nudę narzekać nie mogły i całe szczęście, że nadszedł czas Świąt i czas zasłużonego odpoczynku .

Zobacz nas na Facebook'u