Super ferie ...

Ferie zimowe w naszym przedszkolu

Ferie rozpoczęliśmy tygodniem ekologicznym. Dzieci wykonywały ośmiornice i meduzy z plastikowych butelek i kolorowych wstążek, które samodzielnie zawiązywały. Wszystkie piękne ośmiornice ozdobiły nasz korytarz przedszkolny.

Kolejny dzień to wspaniały pokaz sztuczek magicznych w wykonaniu czarodzieja Alladyna.
Show od samego początku wywołało u dzieci uśmiech na twarzy i tak utrzymywało się do samego końca. Jednak największe wrażenie na przedszkolakach zrobiło wyczarowanie z książki żywego gołębia.

Kolejny dzień z tygodnia recyklingowego. Tym razem każda z grup wykazała się własną inicjatywą. Marynarze wykonali kolorową rybkę z zakrętek, Krabiki i Wilczki Morskie przygotowały z rolek po papierze serduszka na zbliżające się święto zakochanych.

W czwartek w naszym przedszkolu gościliśmy Dorotę Zawadzką znaną także jako Superniania. Pani Dorota przeczytała dzieciom bajkę autorstwa Janiny Porazińskiej „O niebieskiej dziewczynce” oraz porozmawiała z dziećmi na ciekawe tematy z życia przedszkolnego. Przeprowadziła także  kilka zabaw, śmiechu i radości nie było końca.

Na zakończenie tygodnia o recyklingu wybraliśmy się na wycieczkę.  Dzieci miały możliwość dzięki uprzejmości MPGK zwiedzić sortownie. Przemiła pani Kasia oprowadziła nas po placu sortowni, opowiedziała co dalej dzieje się ze odpadami, które produkujemy w domu. Poznaliśmy kilka nowych urządzeń, tj. prasa, perforowarka. Dowiedzieliśmy się również dlaczego sortowanie śmieci jest tak ważne.

W drugim tygodniu ferii zimowych jako przedłużenie tygodnia ekologicznego, w naszym przedszkolu pojawił się Teatr Fantazja ze spektaklem pt. "Miś Yogi o ekologii". Przedstawienie pokazało dzieciom, że nie można wyrzucać śmieci byle gdzie, że służą do tego specjalne pojemniki do segregacji odpadów. Niebieski pojemnik - papier, żółty - plastik, zielony - szkło. Dowiedziały się również jak należy oszczędzać energię i wodę. Razem z panią Przyrodą podlewały i sadziły kwiatki a na koniec złożyły przyrzeczenie, że będą dbały o środowisko, dzięki czemu zostały mianowane MAŁYMI EKOLOGAMI.

W kolejnym dniu dzieci z grupy „Marynarze” samodzielnie przygotowały przepyszny sok mandarynkowy z owoców znajdujących się w przedszkolnej hodowli. Każdy delektował się tym pysznym napojem. Dzieci z dumą twierdziły, że piją „Kubusiowy sok – na 100%!”.
Był naprawdę pyszny!

Starszaki "Wilczki Morskie" we wtorek miały zaszczyt zobaczyć Bałtycki Teatr Dramatyczny w spektaklu pt. "Cykor - bojąca dusza". Jak wiemy wszystkie dzieci boją się potworów i strachów. Cykor to mały mieszkaniec Małego Lasu położonego w środku Wielkiego Świata opanowanego przez Straszydła. I to właśnie on musiał stanąć do walki z Potworami. W obronie swoich przyjaciół, swojego lasu i całego świata.

Na zakończenie super ferii nasze przedszkolaki pojechały do Multikina do Koszalina na film „Misiek w Nowym Jorku”. Źle się dzieje na biegunie! Misiek ratuje Arktykę. Spotkanie zwierzaków z północy z mieszkańcami wielkiego miasta zaowocowało serią nieporozumień, które rozbawiły wszystkich do białości! Nasz śmiech radośnie rozbrzmiewał po całej sali kinowej. Nasze dzieci uwielbiają wszystkie wycieczki i tak było tym razem. Było super!

AS

Zobacz nas na Facebook'u